eCommerce i eBiznes w praktyce

Piszemy o tym jak skutecznie budować obecność firmy w internecie.

serwisy www, sklepy internetowe i aplikacje webowe, sklepy internetowe dla firm produkcyjnych, platformy ecommerce dla firm produkcyjnych, serwisy korporacyjne, ecommerce, strategia marketingowa, kampanie ppc, kampanie google ads, kampanie social media

Pomagamy klientom wprowadzać usługi i produkty do Internetu. Tworzymy strategie e-commerce, analizy biznesowe i projektujemy rozwiązania mające na celu zwiększanie sprzedaży w Internecie.

Jesteśmy konsultantami, projektantami i programistami dzielącymi się swoją pasją i doświadczeniem. Wdrażamy sklepy internetowe, katalogi produktowe i aplikacje wspomagające obsługę sprzedaży i obsługi posprzedażowej.

Cieszymy się, że trafiłeś na naszego bloga. Zapraszamy do lektury.

Tematy

  • E-business
  • E-commerce
  • Marketing internetowy
  • Projektowanie serwisów internetowych
  • Projektowanie sklepów internetowych
  • Zarządzanie Informacją Produktową
  • Transformacja cyfrowa

LemonMind AI.Hub - nowa era w systemach PIM z integracją AI

Rozwój systemów PIM z LemonMind AI.Hub: Skok w przyszłość efektywności napędzanej przez AI

27.11.2023

Jaka jest cena wdrożenia platformy PIM?

Ile kosztuje wdrożenie systemu PIM? Kluczowe czynniki i prosty algorytm szacowania

21.06.2023

Ewolucja technologii CPQ

Czym jest CPQ? W tym artykule przeanalizujemy ewolucję technologii CPQ od prostych rozwiązań do efektywnych systemów automatyzujących tworzenie ofert i wycen.

14.03.2023

Dlaczego Twoja firma powinna wdrożyć sztuczną inteligencję w PIM?

W tym poście przyjrzymy się szerszym trendom w branży PIM i wyjaśnimy, w jaki sposób sztuczna inteligencja będzie odgrywać coraz ważniejszą rolę w przyszłości.

27.02.2023

LemonMind złotym partnerem Pimcore

Jesteśmy Złotym Partnerem Pimcore. To niezwykły sukces, który był możliwy dzięki zaangażowaniu naszego zespołu i wsparciu naszych Klientów.

09.02.2023

Jakie korzyści daje wdrożenie systemu CPQ?

CPQ (Configure, Price, Quote) to potężne narzędzie usprawniające i automatyzujące proces sprzedaży. W tym artykule poznamy najważniejsze korzyści płynące z CPQ dla Twojego zespołu sprzedaży i dowiemy się, jak może ono pomóc w rozwoju Twojej firmy.

08.02.2023

Znaczenie modelowania danych o produktach

Modelowanie danych produktowych odnosi się do procesu tworzenia ustrukturyzowanej reprezentacji informacji o produkcie, aby pomóc w usprawnieniu i optymalizacji zarządzania i dystrybucji tych informacji. Proces ten jest niezbędny dla firm chcących osiągnąć przewagę konkurencyjną na rynku i sprostać wymaganiom swoich klientów.

02.02.2023

Jak możesz poprawić jakość danych o produktach, wykorzystując AI

A gdybyśmy powiedzieli Ci, że istnieje copywriter, dostępny 24/7, który może uzupełnić brakujące opisy i poprawić jakość danych w Twoich Obiektach Danych?

31.01.2023

Czym jest sztuczna inteligencja i jak może zrewolucjonizować system PIM?

W tym poście przedstawimy koncepcję sztucznej inteligencji i wyjaśnimy, w jaki sposób można ją wykorzystać do poprawy wydajności i skuteczności systemu PIM.

26.01.2023

Spotkanie Świąteczne LemonMind - pomagamy Hospicjum

Chcielibyśmy serdecznie życzyć Wam wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, obfitości radości i uśmiechu oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Mamy nadzieję, że spędzicie je w gronie bliskich i będziecie mogli cieszyć się wszystkimi urokami świąt

21.12.2022

Pimcore z dużym dofinansowaniem

Pimcore zamyka 12 mln dolarów serii B pod przewodnictwem Nordwind Growth

29.09.2022

Czym jest standard BMEcat?

BMEcat jest standardem wymiany katalogów. Bazuje na XML, jest w pełni otwarty i nie posiada żadnych opłat, jego ostatnia wersja to BMEcat 2005.1.

01.08.2022

Czym jest system klasyfikacji ECLASS?

ECLASS to system klasyfikacji produktów i usług. Jako jedyny używa znormalizowanych cech zgodnych z ISO (norma ISO 13584-42 / IEC 61360), przez co bywa określany jako wspólny “język” dla Przemysłu 4.0.

18.07.2022

Czym jest system klasyfikacji ETIM i jak działa?

Dzięki zastosowaniu klasyfikacji ETIM dane produktowe mają określoną strukturę, która może być przesłana do innych systemów, zapewniając spójne dane produktowe we wszystkich kanałach dystrybucyjnych.

29.05.2022

Standardy klasyfikacji w zarządzaniu informacją produktową

Standardy klasyfikacji produktów zostały opracowane aby ujednolicić i sklasyfikować dane produktowe. Dzięki temu różne kanały dystrybucyjne w komunikacji posługują się tym samym językiem.

03.01.2022

8 powodów, dla których PIM jest niezbędny w Twojej strategii marketingowej

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób rozwiązanie do zarządzania informacjami o produkcie (PIM) może wzmocnić strategię marketingową w Twojej firmie.

25.10.2021

5 zasad, których musisz się trzymać w procesie zarządzania danymi w swojej firmie

Podstawowe zasady solidnej strategii zarządzania danymi, która pomoże w kontrolowaniu kosztów, minimalizowaniu ryzyka i poprawieniu wyników biznesowych.

10.10.2021

Multichannel vs Omnichannel

Często te oba pojęcia są ze sobą mylone i używane zamiennie. Mimo, że źródło i sama podstawa obu tych działań są takie same, to metody znacznie się od siebie różnią.

07.09.2021

Pimcore znalazł się w tegorocznym raporcie PEAK Matrix od Everest Group!

Everest Group to jedna z największych firm badawczych IT na świecie, która skoncentrowana jest wyłącznie na IT, procesach biznesowych i usługach inżynierskich.

29.08.2021

Pimcore po raz drugi został wyróżniony w rankingu IDC MarketScape Worldwide

Pimcore po raz drugi został wyróżniony w rankingu IDC MarketScape Worldwide Product Information Management Applications for Commerce 2021 Vendor Assessment.

11.08.2021

Integracja PIM z Adobe Experience Manager (AEM)

Adobe Experience Manager to wszechstronna platforma marketingowa służąca do tworzenia oraz zarządzania treścią zaawansowanych technologicznie kanałów internetowych.

09.08.2021

Digital Experience platform (DXP) vs tradycyjny CMS

DXP to platforma, która działa przede wszystkim jako centralny system służący do gromadzenia danych o zachowaniu użytkowników, ich analizy, tworzenia dopasowanych treści i na tej podstawie dostarczania tych treści użytkownikom w dowolnym kanale, którym stykają się z organizacją i informacją o jej ofercie. Przeczytaj więcej o tej innowacji na rynku digital marketingu.

21.04.2021

Programmatic Audio w reklamie radiowej

Platformy marketingowe działające w powiązaniu z radiem streamingowym dają agencjom reklamowym nowe, szerokie możliwości targetowania treści. Teraz jednak, dają również możliwość mierzenia konwersji. Tak! Brzmi interesująco, prawda?

05.10.2020

Własny e-commerce B2B, a relacje z dystrybutorami

Często zdarza się, że firma produkcyjna wdrażając własny e-commerce obawia się o dalsze wspólne relacje ze swoją siecią dystrybucji. Czy słusznie...?

07.07.2020

LemonMind.com pośród najlepszych dostawców usług developerskich w roku 2020 wg Clutch

Każdy z naszych projektów jest tworzony z pasją i zaangażowaniem. Nasza wiedza pomaga znaleźć rozwiązania, które przekraczają obecne standardy technologiczne. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania nagrody Clutch za to, że jesteśmy w gronie najlepszych firm programistycznych w Polsce w 2020 roku!

07.07.2020

Pimcore otrzymał tytuł lidera rynku Master Data Management w roku 2020

Wspaniałe rozpoczęcie roku dla Pimcore. Firma Pimcore została uznana za lidera rynku w kategorii oprogramowania do zarządzania danymi w raporcie Winter 2020 opublikowanym przez FeaturedCustomers.

18.02.2020

Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę wybierając CRM dla swojego sklepu?

Kluczowe dla wyboru CRM jest określenie celów jakie system ma spełniać w danej firmie. Dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę.

21.01.2020

LemonMind w gronie certyfikowanych partnerów Pimcore

Mimo, iż od wielu miesięcy wdrażamy z powodzeniem systemy zarządzania informacja produktową, teraz możemy pochwalić się, iż z sukcesem zakończyliśmy proces certyfikacji i znaleźliśmy się w zacnym gronie partnerów Pimcore.

06.01.2020

Wsparcie procesu obsługi posprzedażowej

Zarządzanie i automatyzacja procesu serwisowania w e-commerce. Jak skutecznie budować przewagę konkurencyjną inaczej niż za pomocą polityki niskich cen?

19.12.2019

Zastosowanie CRM w e-sklepie

Celem CRM jest osiąganie lepszych rezultatów z interakcji z klientami. Dowiedz się jakie korzyści możesz osiągnąć w swoim sklepie.

16.12.2019

Strona produktowa oparta o system PIM – technologiczna przewaga nad konkurencją.

Jak najlepiej zaprezentować klientom ofertę specjalistycznych produktów na stronie internetowej? Jak zapanować nad powiązanymi z nimi treściami?

11.12.2019

Co to jest system PIM – jaki wybrać?

Wraz ze wzrostem ilości produktów i treści w kanale cyfrowym pojawia się poważny problem – w jaki sposób zarządzać taką ilością informacji o produktach? Proces ich wprowadzania i edycji zajmuje pracownikom coraz więcej czasu. Z pomocą przychodzą rozwiązania PIM - Product Information Management

28.10.2019

Magazyn E-commerce - premierowe wydanie czasopisma od praktyków dla praktyków

W jaki sposób przygotować się do wyboru platformy dla sklepu internetowego? Zapraszamy do zakupu i lektury premierowego wydania Magazyn E-commerce. Znajdziecie tam same konkrety i praktyczne porady od ekspertów w branży. Temat wiodący pierwszego numeru to "Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym".

22.08.2019

Wdrożenie E-Commerce w firmie produkcyjnej

Sklep internetowy stanowi szansę rozwoju i zwiększenia zysków dla firmy produkcyjnej. Zwiększenie zasięgu działań, dostępności dla klienta i poprawa marży ze sprzedaży, to tylko niektóre z korzyści z uruchomienia sklepu internetowego.

19.06.2019

Sztuka zadawania pytań - ankiety podczas procesu redesignu strony - cz.II

Taka wiedza pozwoli zaprojektować stronę www spełniającą oczekiwania końcowych użytkowników jak i wymagania biznesowe Klienta. Jednym z narzędzi, które pozwala nam poznać opinie użytkowników, zarówno przed jak i po wykonaniu projektu, jest ankieta.

09.04.2019

Sztuka zadawania pytań - ankiety podczas redesignu strony WWW

Jako projektanci chcemy, aby nasze projekty były możliwie jak najbardziej atrakcyjne: technologicznie, stylistycznie i wizualnie. Nie jest to złe podejście - świat i technologia idą do przodu i trzeba się do tych zmian dostosowywać. Często jednak zapominamy o tym dla kogo projektujemy.

20.02.2019

Social media w E-Commerce

Dziś w dobie rozkwitu mediów społecznościowych, nie stanowią już one tylko sposobu na zwiększenie świadomości marki, ale są zaawansowanymi narzędziami analitycznymi i kanałami które przynoszą konwersję. Rozwój mediów społecznościowych wciąż dodaje im nowe funkcje, wzrasta też liczba ich użytkowników, a co za tym idzie zwiększają się ich możliwości do wykorzystania w e-commerce.

14.01.2019

Jaką platformę wybrać do sklepu internetowego? Część 2

Różne platformy e-commerce są najlepsze dla firm o innych wymaganiach i zasobach. Czyli jak wybrać rozwiązanie dopasowane do biznesu? Przedstawiamy Wam drugą część artykułu, który pomoże Wam wybrać odpowiedni system do prowadzenia sprzedaży internetowej.

09.12.2018

Jaką platformę wybrać do sklepu internetowego? Część 1

Jedną z ważniejszych decyzji jaką przyjdzie nam podjąć w procesie uruchamiania e-sklepu będzie wybór platformy, na której będzie funkcjonował nasz sklep. Przed Wami pierwsza część artykułu.

04.11.2018

Czy firma produkcyjna powinna uruchomić własny sklep w internecie?

Prowadzenie firmy produkcyjnej nie jest zadaniem prostym. Olbrzymia konkurencja, złożoność procesów powodują, że tylko nieliczni odnoszą sukces. Producenci często poświęcają największą uwagę rozwojowi i udoskonalaniu oferowanych produktów, kładąc mniejszy nacisk na organizację procesu sprzedaży.

25.09.2018

Korzyści z wdrożenia CRM w e-commerce

Wdrożenie Customer Relationship Management w e-commerce może przynieść szereg korzyści w firmie. W tym wpisie zawarliśmy najważniejsze z nich.

18.09.2018

Z jakimi platformami e-commerce warto zintegrować sklep internetowy?

Wybór odpowiedniej platformy e-commerce do integracji często jest jednym z czynników decydujących o sukcesie sprzedaży. Prowadząc sklep w internecie, zapewne każdy e-sprzedawca, zastanawiał się, czy warto rozpocząć sprzedaż na wielkich, międzynarodowych platformach e-commerce.

14.07.2018

Czym jest Customer Relationship Management i jak wykorzystać go w firmie

Dowiedz się czym jest system CRM i jakie możliwości może dać Twojej firmie.

11.06.2018

Zmiana w oznaczaniu reklam AdWords

W tym tygodniu Google zmieniło sposób w jaki oznacza reklamy AdWords w wynikach wyszukiwania. Z każdą zmianą linki płatne coraz subtelniej się odznaczają.

04.05.2018

Chcesz zrewolucjonizować swoje przedsiębiorstwo?

Wypróbuj Pimcore już teraz i skorzystaj z naszej darmowej konsultacji!

Zobacz też

Strategia e-commerce oraz nowy sklep internetowy.

więcej
więcej o projekcie

Serwis produktowy dla Gradara by Entra

więcej
więcej o projekcie

Strona www Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

więcej
więcej o projekcie

Strona korporacyjna dla wiodącej apteki internetowej

więcej
więcej o projekcie