Redesign serwisu www powstały w oparciu o metodologię User Centered Design.

logo

PKS Gdańsk-Oliwa S.A. to firma świadcząca kompleksowe usługi w zakresie transportu, spedycji i logistyki. Funkcjonuje na rynku od ponad 50 lat, działając zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Na potrzeby tego Klienta przeprowadziliśmy redesign serwisu. Nowa strona ma na celu oddać nowoczesny charakter firmy, jednocześnie podkreślając długoletnią tradycję obecności PKSu na rynku transportowym.

Tematy

  • Audyt ekspercki
  • Persony
  • IA / UX Design
  • Projekt graficzny
  • Wdrożenie Systemu CMS

Cele i geneza projektu

Celem projektu było stworzenie świeżej, dostosowanej do aktualnej oferty firmy strony internetowej, która lepiej wspomagałaby sprzedaż oferowanych usług i produktów.

Na wstępnie realizacji projektu przeprowadziliśmy kompleksowy audyt ekspercki oraz analizę ruchu użytkowników na istniejącej stronie internetowej. Zebrane informacje pozwoliły nam znaleźć punkty krytyczne, w których użytkownik traci zainteresowanie serwisem i opuszcza stronę. Problematyczna okazała się przede wszystkim wersja mobilna, której nawigacja utrudniała poruszanie się po serwisie.

Na potrzeby projektu realizowanego zgodnie z metodyką User Centered Design (projektowanie zorientowane na użytkownika) stworzyliśmy persony, czyli przykładowych / wirtualnych użytkowników korzystających z serwisu www. Każda persona reprezentowała inną grupę docelową. Wszystkie zebrane informacje posłużyły do stworzenia makiet, na podstawie których powstał projekt graficzny. Nowy wygląd strony całkowicie oddaje charakter firmy - nowoczesnego przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem i tradycjami. 

Spersonalizowany system CMS

Kolejnym zadaniem było wdrożenie zaawansowanego systemu zarządzania treścią opartego o system MODx Revolution. CMS został dostosowany do potrzeb klienta oraz rozbudowany o dedykowane moduły. Dzięki temu administratorzy bez znajomości kodu HTML mogą tworzyć unikatowe szablony i dostosowywać wygląd strony według własnych potrzeb. 

Strona www została wykonana w technologii RWD (Responsive Web Design), dzięki czemu treści są dostosowywane do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. 

Efekty projektu

 

 

Efektem naszych prac jest zupełnie odmieniona strona www, która podkreśla wizerunek firmy PKS Gdańsk-Oliwa. Nowy serwis pozwala szybko zapoznać się z ofertą oraz skontaktować się z pracownikiem firmy. Poprawa użyteczności strony, szczególnie na urządzeniach mobilnych, przyczyniła się do zmniejszenia współczynnika odrzuceń oraz zwiększenia czasu, jaki użytkownicy spędzają na stronie.

Dzięki całkowicie przebudowanej architekturze informacji oraz celowo zaprojektowanycm elementom CTA (call-to-action, czyli wezwanie do działania) strona skutecznie pomaga pozyskiwać kontakty do potencjalnych klientów.

 

 

strona internetowa pks

 

pks animacja na stronie internetowej

Zobacz też

Nowy Polbruk - serwis www dla lidera

więcej
więcej o projekcie

Strona www Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

więcej
więcej o projekcie

Sklep internetowy dla HVAC w wydaniu globalnym

więcej
więcej o projekcie

Klarowna wizja e-biznesu czyli sklep internetowy Enbio Group

więcej
więcej o projekcie