Złożony kalendarz wydarzeń i wystaw zintegrowany z systemem CMS dla festiwalu Gdynia Design Days.

logo

Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfituje w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu.

Tematy

  • IA / UX Design
  • Wdrożenie Systemu Zarządzania Treścią
  • MODx CMS
  • Optymalizacja SEO

Cele i geneza projektu

Głównym celem projektu było czytelne, przejrzyste zaprezentowanie dużej ilości wydarzeń odbywających się w ramach festiwalu. Sprawę dodatkowo komplikowały nakładające się godziny, różne lokalizacje oraz grupy odbiorców, do których kierowane były eventy. Dodatkowo istotne dla klienta było wdrożenie elastycznego i prostego w obsłudze systemu zarządzania treścią, umożliwiającego redaktorom szybkie i łatwe zarządzanie informacjami publikowanymi na stronie.

Zgodnie z założeniami, serwis internetowy został wykonany w technologii Responsive Web Design, co umożliwia wyświetlanie treści na wszystkich urządzeniach mobilnych. 

Architektura informacji

Złożony program wydarzeń wymagał opracowania nowej architetury informacji w taki sposób, aby użytkownicy z łatwością mogli odnaleźć interesujące ich wydarzenia. Po wstępnym określeniu potrzeb uczestników zdecydowaliśmy się na koncepcję, w której wszystkie wydarzenia prezentowane są w postaci osobnych kafelków. Dla ułatwienia przeglądania kafelków wykorzystaliśmy filtry grupujące wydarzenia według ich lokalizacji, daty, typu oraz grup przeznaczenia. Całość została zaprezentowana na makietach, by dokładnie przedstawić wizję Klientowi. 

System zarządzania treścią został zrealizowany w oparciu o system MODx Revolution znacząco zmodyfikowany na potrzeby wdrożenia. Jednym z dedykowanych rozwiązań był moduł umożliwiający użytkownikom zapisywanie wybranych wydarzeń i tworzenie własnego kalendarza festiwalu. Każdy kafelek posiada przycisk umożliwiający dodanie wydarzenia do ulubionych. Wszystkie zapisane wydarzenia gromadzone są w osobnej zakładce, gdzie ułożone chronologicznie tworzą indywidualny harmonogram festiwalu. Użytkownik ma możliwość wydrukowania skróconej listy wybranych przez siebie wydarzeń. Wydruk zawiera najważniejsze informacje - gdzie i kiedy odbywa się dane wydarzenie.

Efekty projektu

 

W efekcie stworzyliśmy wyjątkową stronę festiwalu opartą o niebanalną prezentację wydarzeń.  Dostępność strony na urządzeniach mobilny pozwala uczestnikom festiwalu łatwe poruszanie się po wydarzeniach festiwalu za pomocą smartfonów. System zarządzania treścią pozwala na szybkie i bezproblemowe przygotowanie kolejnej edycji festiwalu, a jego prosty w obsłudze panel zarządzania umożłiwia szybkie dokonywanie modyfikacji programu festiwalu oraz opisu prelegentów uczestniczących w wydarzeniach.

 

Gdynia Design Days serwis www

 

Strona eventu

 

goscie strona internetowa gdd

 

moje gdd strona internetowa

 

Zobacz też

Nowoczesny serwis eventowy dla Gdynia Design Days

więcej
więcej o projekcie

Nowoczesny serwis internetowy dla POLFERRIES

więcej
więcej o projekcie

Redesign serwisu internetowego o globalnym zasięgu.

więcej
więcej o projekcie

Redesign strony www dla PKS Gdańsk-Oliwa SA

więcej
więcej o projekcie